Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Z prośbą o łaski Ducha Świętego na czas tegorocznego egzaminu dojrzałości i o dobry wybór życiowego powołania na Jasną Górę przyjechało dziś około 2000 maturzystów z diecezji świdnickiej. 
  Młodzi rozpoczęli swoją modlitwę od Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej. Ich modlitwie przewodniczył pasterz diecezji bp Ignacy Dec.
  Nie obieramy specjalnego hasła naszej pielgrzymki, bo Kościół już wyznaczył nam drogę na ten rok duszpasterski i ta droga szczególnie czeka na młodych, powiedział ks. Marek Korgul z wydziału katechetycznego świdnickiej kurii.
  Maturzyści diecezji świdnickiej tradycyjnie wysłuchają jeszcze konferencji i będą uczestniczyć w Drodze Krzyżowej na Wałach.
  „W bezpiecznych dłoniach Maryi – czyli o Królowej, która czuwa, bo wróg nie śpi” to hasło Jasnogórskich Dni Skupienia, które po raz kolejny odbywają się w Sanktuarium. Spotkania prowadzi o. Marcin Ciechanowski, egzorcysta archidiecezji częstochowskiej. 
  Każde rekolekcje i ćwiczenia duchowe mają na celu nawrócenie do Boga, ale w Wielkim Poście ta potrzeba jest jeszcze większa. Wielu ludzi czuje to i przybywa na Jasną Górę powiedział paulin.
  W obecnej edycji Jasnogórskich Dni Skupienia uczestniczy około 180 osób. Wśród nich są zarówno Ci, którzy przyjeżdżają cyklicznie, jak i tacy, którzy specjalnie na Wielki Post szukali rekolekcji w Sanktuarium. Mówi Irena z Częstochowy.
  {2]
  Na program Jasnogórskich Dni Skupienia składają się m.in. Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, konferencje, modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie oraz Apel Jasnogórski. Obecna edycja zakończy się w najbliższą niedzielę, a kolejna tura rekolekcji odbędzie się za niecały tydzień w dniach od 23 do 26 marca 2017.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>