Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Każde życie to cud – przypominają z Jasnej Góry uczestnicy 37. ogólnopolskiej pielgrzymki Obrońców Życia. Zapewniają, że nie ustają nade wszystko w modlitwie o szacunek do życia na każdym jego etapie oraz w walce o prawo każdego do istnienia. Podkreślają, że wobec „wielkiego krzyku feministek” wyzwaniem jest dziś wsparcie rodziny i edukacja.
  Prezes Federacji Paweł Wosicki podkreśla, że choć Polska na tle innych krajów europejskich ma prawo chroniące życie, to jednak w tym obszarze wiele jest jeszcze do zrobienia:


  W ramach działań edukacyjnych rusza właśnie kampania „Kochamy każde dziecko”. - Przygotowany został specjalny informator uświadamiający m.in. czym jest aborcja i jakie są jej skutki – powiedział Antoni Zięba prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia.   

  W edukacji ważną rolę odgrywa też świadectwo:

  Do Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia należy ponad 80. różnych stowarzyszeń i organizacji. - Nawiązujemy do nauczania Jana Pawła II, który wielokrotnie wzywał do zaangażowania się w obronę życia, podobnie jak czynili to jego następcy - powiedział Henryk Koch z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, który w Federacji jest członkiem Komisji Rewizyjnej.

  W spotkaniu uczestniczą nie tylko członkowie ruchów i stowarzyszeń, ale również ci, którzy nade wszystko modlitwą wspierają obronę życia:

  Pielgrzymka obrońców życia rozpoczęła się Mszą św. w KMB, którą celebrowali abp Stanisław Nowak z Częstochowy i bp Jan Szkodoń z Krakowa, członek Rady Episkopatu ds. Rodziny.
  - Nigdy nie możemy zgodzić się na zabijanie, w tej sprawie musimy być kategoryczni – mówił w kazaniu abp Nowak:

  Jak podkreślił prezes Paweł Wosicki pielgrzymka jasnogórska stanowi okazję do podsumowania roku działalności, mierzonego od uroczystości Zwiastowania Pańskiego i wyznaczeniu zadań na przyszłość:

  Chociaż w naszym kraju w dziele obrony życia jest jeszcze wiele do zrobienia, to na tle innych krajów europejskich, gdzie wartości fundamentalne zdają się być szczególnie podważane i rozmyte, Polska jest wciąż głosem sumienia  – zauważył bp Jan Szkodoń, członek Rady Episkopatu ds. Rodziny:

  Uczestnicy pielgrzymki podkreślają, że najskuteczniejszym sposobem obrony życia jest modlitwa. Dlatego zachęcają do włączania się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przyrzeczenia zostały złożone także podczas Mszy św. inaugurującej dzisiejsze spotkanie.
  Na Jasną Górę pielgrzymują dziś także maturzyści Arch. Gnieźnieńskiej oraz uczestnicy Konferencji Formacyjnej Kręgu Hospicjantów Polskich im. św. Wincentego Pallottiego.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>