Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Mimo niesprzyjającej pogody i trudności na drogach na Jasną Górę licznie przyjechali dzisiaj maturzyści z diecezji radomskiej i opolskiej. Modlitwie obu grup towarzyszą słowa roku duszpasterskiego "Idźcie i głoście". 
  Młodym ludziom w modlitwie towarzyszą ich rodzice, nauczyciele i duszpasterze. Mówi ks. Stanisław Piekielnik z wydziału katechetycznego kurii radomskiej:
  - Naszym zadaniem jako duszpasterzy jest tworzenie środowisk w których młodzi mogą odnaleźć Boga, ale także samych siebie. Pielgrzymka na Jasną Górę to krok w dobrym kierunku, ale to wciąż za mało  - mówi ks. Łukasz Knieć, duszpasterz młodzieży z diecezji opolskiej:
  W Sanktuarium modlą się też mniejsze grupy maturzystów m.in. z Szymanowa i Milicza.
  30 kwietnia już po raz 27. na Jasnej Górze rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”.   – Tegoroczne koncerty wpisują się w świętowanie trzech wielkich jubileuszy  500-lecia Reformacji, 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i 140-lecie urodzin Feliksa Nowowiejskiego – mówi Małgorzata Nowak. Dyrektor festiwalu dodaje, że organizatorom najbliższa jest rocznica jasnogórska:
  Koncert Inauguracyjny z okazji Jubileuszu 300. lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie się 1 maja, o godzinie 18.00 w Bazylice Jasnogórskiej wystąpią Romina Basso i Venice Baroque Orchestra z Włoch.
  -  Muzycznym motywem przewodnim festiwalu jest forma mszy i jej różnorodne odsłony – zapowiada Małgorzata Nowak:
  Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej "Gaude Mater" odbywać się  będzie w dniach od 30 kwietnia do 7 maja. Koncertów będzie można posłuchać przede wszystkim w Częstochowie, ale również w Bydgoszczy, Toruniu, Radomsku, Nowej Brzeźnicy i Kłomnicach oraz za granicą, w opactwie benedyktyńskim w Brauweiler koło Kolonii.
  Festiwalowi towarzyszy 13. Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski "Musica Sacra Nova".

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>