Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Dwa tygodnie przed pierwszym egzaminem w ramach tegorocznych matur na Jasną Górę wciąż przybywają uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. Dzisiaj najliczniejszą, bo 250. osobową grupę stanowią młodzi z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. 
  Pielgrzymka na Jasną Górę to dla młodych czas modlitewnego zawierzenia matury, ale i powierzenie całej swojej przyszłości - mówi ks. Mariusz Grudek:
  Duszpasterz z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu dodał, że większość uczniów przybywa na Jasną Górę po raz kolejny i zna to miejsce. Dodatkowo ks. Grudek podkreślił, że wszyscy są do tej pielgrzymki dobrze przygotowani.
  Oprócz uczniów z Mielca swoją przyszłość zawierzają dziś Matce Bożej Jasnogórskiej także młodzi m.in. z Warszawy, Piotrkowa Trybunalskiego, Dęblina,  Ostrowa Wielkopolskiego oraz uczniowie szkół salezjańskich.
  Egzaminy maturalne w tym roku odbędą się od 4 do 24 maja.
  W jubileuszowym roku 300. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej wśród wielu duchowych i kulturalnych inicjatyw kolejnym wydarzeniem jest konkurs „Jasna Góra wpisana w dzieje Narodu”. Do udziału w nim zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych klas od IV do VI z województwa śląskiego. Organizatorami są: Klasztor Paulinów na Jasnej Górze i Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Częstochowie.
  Jak powiedziała nasza redakcyjna koleżanka Izabela Tyras w konkursie oprócz wiedzy o Sanktuarium Narodu, chodzi przede wszystkim o relację z Matką Bożą Częstochowską.
  Konkurs podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy to przygotowanie specjalnej prezentacji lub filmu o Jasnej Górze, Cudownym Obrazie lub w ramach jednego z zaproponowanych jubileuszowych tematów - dodała przewodnicząca częstochowskiego oddziału Civitas Christiana.
  Regulamin i szczegółowe informacje o konkursie „Jasna Góra wpisana w dzieje Narodu” można znaleźć na stronach internetowych radiojasnagora.pl i koronamaryi.pl
  Patronat nad konkursem objął Śląski Kurator Oświaty p. Urszula Bauer.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>