Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • - Powołanie przychodzi z wydarzeniami, zauważył bp Grzegorz Ryś, wskazując na biblijną scenę zwiastowania. Dziś na Jasnej Górze o łaskę dobrych wyborów życiowych po egzaminie dojrzałości proszą maturzyści z diec. bielsko-żywieckiej.

  Dzień skupienia dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych w Sanktuarium rozpoczęła konferencja biskupa pomocniczego arch. krakowskiej.

  Hierarcha wyjaśniając moment zwiastowania NMP zaznaczył, że „każdy człowiek jest do czegoś powołany. Ważne jest tylko, aby nie przegapić przychodzącego Boga w zwyczajnych chwilach życia”:


  Dalej bp Grzegorz Ryś przestrzegał młodzież, aby nie patrzeć na powołanie w sposób prosty i banalny. Apelował, aby zadawać sobie trud poszukiwania głębi, tego do czego Bóg wzywa każdego z nas:

  Bp Ryś życzył każdemu maturzyście takiego spotkania z Jezusem, które pozwoliłoby na składanie autentycznego świadectwa, że On żyje i działa.

  Z kolei na religijne i historyczne uwarunkowania Jasnej Góry, które sprawiają, że na swoją przyszłość można spojrzeć z szerszej perspektywy – zwrócił uwagę wikariusz generalny diec. bielsko-żywieckiej, ks. Marek Studenski.

  „Ikona Jasnogórska – przypomina nam, że Matka Boża jest Stolicą Mądrości. Dlatego warto sercu Maryi zawierzać wszystkie sprawy” – wyjaśnił kapłan:

  W programie pielgrzymki maturzystów z diec. bielsko-żywieckiej oprócz konferencji i Mszy św., przewidziano jeszcze nabożeństwo „Drogi Światła”, modlitwę różańcową oraz Akt Zawierzenia.

  Oprócz 2,5 tysięcznej rzeszy młodych z Beskidu Żywieckiego do Sanktuarium przybywają dziś także mniejsze grupy uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. Tu przykładem są uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie.
  - Zachować spokój i znaleźć czas na odpoczynek, to jedyna rzecz, która pozostała nam przed maturą – tłumaczą, przyszli absolwenci szkoły:

  Wieczorem na Jasnej Górze rozpocznie się 81-a Pielgrzymka Młodzieży Akademickiej.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>