Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Jasna Góra rozbrzmiewa dziś modlitwą dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych. 
  Za łaskę otrzymanych sakramentów pokuty i pojednania oraz Eucharystii dziękowali dziś najmłodsi z parafii Kąclowa w diec. tarnowskiej.
  Ks. Ryszard Tokarz, proboszcz parafii w Mrowli w diec. rzeszowskiej, który przygotowywał dzieci do pełnego uczestnictwa we Mszy św. podkreślił, że w tym roku kanwą, na której oparł swoje rozważania były dwa główne wydarzenia: 300 lecie koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej oraz 100 - lecie objawień w Fatimie.
  Jak podkreślił katecheta, najtrudniejszą do przekazania dzieciom podczas katechez przygotowujących do pierwszej komunii świętej jest rzeczywistość grzechu, dlatego dobrze, jeśli kapłana wspiera przykład spowiadających się rodziców:
   
  Tradycją jest, że w dniu I Komunii św. dzieci otrzymują upominki, co jednak zrobić, aby prezenty nie przysłoniły najmłodszym Chrystusa obecnego w Eucharystii, o tym Agnieszka Kutynia, katechetka z Dąbrowy -Pawlikowic.
  Wieczorem z modlitwą dziękczynną do Sanktuarium przybędą jeszcze grupy maluchów z Radecznicy i Lublina.
  Za lata studiów, sakrament kapłaństwa oraz otrzymane z rąk biskupa błogosławieństwo, Matce Bożej dziękował ks. Dawid Dyrycz, neoprezbiter arch. katowickiej, który w Kaplicy Cudownego Obrazu odprawiał dziś swą prymicyjną Mszę św.
  Nowo wyświęcony prezbiter dzielił się ogromną radością pierwszych dni swej kapłańskiej drogi, podkreślając, że postawiła go na niej Matka Boża.
  Wśród wiernych z zagranicy w Sanktuarium modlą się dziś Włosi oraz Francuzi.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>