Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Zagraniczni goście, grupy parafialne, indywidualni wierni i maturzyści to dzisiejsi pielgrzymi na Jasnej Górze.
  Sanktuarium poznaje dziś kilka zagranicznych grup turystów i wiernych, wśród których są m.in. Irlandczycy, Koreańczycy, Chorwaci i Węgrzy.
  Od zawiązania wspólnoty i konferencji w Auli o. Kordeckiego swoje spotkanie na Jasnej Górze rozpoczęli maturzyści trzeciej grupy z archidiecezji warszawskiej. Uczniowie powierzają Matce Bożej czekające ich egzaminy i wybór drogi życiowej.
  Podobnie jak w poprzednich dniach także i dziś w południe pielgrzymi zgromadzili się na Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej. Po Eucharystii młodzi wypowiedzą Akt Zawierzenia się Maryi.
  Tegoroczni abiturienci to jednak nie jedyni młodzi ludzie nawiedzający Sanktuarium. Przed tronem Maryi swoje dziękczynienie zanosił dziś także Adam z okolic Elbląga, który dziękował za otrzymane łaski i właśnie egzamin dojrzałości.
  Oprócz maturzystów Sanktuarium nawiedzają także niewielkie grupy parafialne. Wśród nich są m.in. wierni ze wspólnoty świętych Piotra i Pawła w Policach w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. O ważnej roli pielgrzymowania w budowaniu jedności mówi opiekun grupy ks. proboszcz Waldemar Szczurowski.
  Jak każdego 11. dnia miesiąca czuwanie nocne w Kaplicy Matki Bożej podejmą dziś wierni archidiecezji częstochowskiej.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>