Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Zawierzenie ludzi chorych i wszystkich pracowników służby zdrowia w trakcie Eucharystii w Kaplicy Matki Bożej zakończyło coroczne rekolekcje księży kapelanów posługujących w szpitalach, domach opieki społecznej i hospicjach. W ćwiczeniach duchowych uczestniczyło na Jasnej Górze prawie 200 duszpasterzy. Modlitwie księży przewodził bp Romuald Kamiński nowy Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.
  Hierarcha przyznał, że bliska jest mu codzienna praca kapelanów.
  Zdaniem ks. Arkadiusza Zawistowskiego, Krajowego Duszpasterza Służby Zdrowia, wartością spotkania na Jasnej Górze jest m.in. to, że wraz z rekolekcjami prowadzone są warsztaty i szkolenie dla kapelanów.
  Za duchową część spotkania kapelanów szpitali na Jasnej Górze odpowiadał ks. Piotr Pawlukiewicz. 
  Do soboty na Jasnej Górze trwają także doroczne paulińskie rekolekcje.
  Nauki głosi o. Mirosław Adaszkiewicz, franciszkanin i kustosz Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Niepokalanej w Niepokalanowie.
  Jedna z największych kleryckich imprez sportowych po raz kolejny odbędzie się pod Jasną Górą. W dniach od 27 do 29 listopada do Częstochowy zjadą się alumni z różnych stron kraju, aby zmierzyć się w XX Mistrzostwach Wyższych Seminariów Duchownych w tenisie stołowym. Zawodników tradycyjnie gościć będzie Wyższe Seminarium Duchowne archidiecezji częstochowskiej.
  Jak mówi jeden z tegorocznych współorganizatorów spotkania kleryk Mateusz Golis, mistrzostwa są dla alumnów świętem sportu, a zarazem podsumowaniem całorocznej troski o prawidłowy i zdrowy rozwój ciała i ducha.
  Program wszystkich edycji mistrzostw jest konstruowany tak, aby klerycy mogli, oprócz rywalizacji sportowej w turnieju indywidualnym i drużynowym, znaleźć czas na Eucharystię, nawiedzanie Jasnej Górze i wymianę doświadczeń z czasu seminaryjnej formacji. 
  Tradycją, którą chcemy pielęgnować, jest także modlitwa w szerszym gronie - alumnów, przełożonych, darczyńców i kibiców. Okazją do tego jest w tym roku koncert uwielbieniowy zespołu 77FM – powiedział kleryk Zbigniew Wojtysek.
  Więcej informacji o XX Jubileuszowych Mistrzostwach Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym na stronie: seminarium.czest.pl
  Radio Jasna Góra jest jednym z patronów medialnych tegorocznych zawodów.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>