Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Na Jasnej Górze dobiegł końca kolejny etap prac konserwatorskich. Dziś w nocy zostaną rozmontowane rusztowania w tzw. przybudówce Kaplicy Matki Bożej. Powrócą na ściany obrazy przedstawiające stacje drogi krzyżowej oraz kopia obrazu Jana Matejki "Śluby Jana Kazimierza".
  Oczom pielgrzymów wchodzących do Kaplicy Matki Bożej ukaże się zupełnie nowy widok. Poszczególne elementy wnętrza zostały uzupełnione, odnowione lub zaaranżowane w inny sposób - dodaje artysta.
  Mimo usunięcia rusztowań z kaplicznej przybudówki,  działania konserwatorskie na Jasnej Górze wciąż trwają. Na grudzień pozostaną jeszcze prace wykończeniowe.
  - Okazuje się, że Jasna Góra nie jest jeszcze do końca odkryta. Świadczy o tym przypadkowo odnaleziona przez nas polichromia, przedstawiająca prawdopodobnie czyściec - podsumowuje konserwator.
  Listopad jest miesiącem szczególnej pamięci o zmarłych oraz modlitwy za niepodległą Ojczyznę.
  Do końca miesiąca pielgrzymi przybywający na Jasną Górę mają możliwość nawiedzenia znajdującego się w podziemiach kaplicy Cudownego Obrazu miejsca pochówku Paulinów. Na modlitwę w kryptach, będących częścią tzw. jasnogórskiej nekropolii, przychodzą w ramach katechezy uczniowie szkół, zorganizowane grupy pielgrzymkowe oraz pątnicy indywidualni.
  W narodowym sanktuarium pielgrzymi pamiętają także o modlitwie w intencji Ojczyzny. Nie tylko w Święto Niepodległości, ale każdego dnia.
  Krypty w podziemiach Kaplicy Matki Bożej udostępnione są dla pielgrzymów przez cały listopad, a intencje Ojczyzny polecane są przed Cudownym Obrazem szczególnie podczas codziennej Mszy świętej o godz. 15.30.
  U stóp Jasnej Góry spotykają się diecezjalni moderatorzy Żywego Różańca. 
  Obrady podsumowujące tegoroczną Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca i I Kongres Różańcowy, zakończą się trzydniowymi rekolekcjami.
  Mówi ks. Julian Brzeziecki, proboszcz parafii, w której rozpoczęła się Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.
  Podsumowując tegoroczne inicjatywy różańcowe, duszpasterz pokreślił ogromne zaangażowanie świeckich.
  - Modlitwa różańcowa u stóp Królowej Polski już nie raz zdecydowała o losach naszej Ojczyzny i świata - przekonuje moderator z diec. zamojsko-lubaczowskiej.
  Najbliższe czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę odbędzie się w Kaplicy Matki Bożej w nocy z 24 na 25 listopada.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>