Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia , na Jasnej Górze w łączności z papieżem Franciszkiem oddamy cześć Najświętszej Maryi Pannie.
  Na ten szczególny moment, podczas którego na wzór rzymski złożymy hołd z kwiatów przy stojącej na błoniach Sanktuarium figurze Niepokalanej zaprasza przeor jasnogórskiego konwentu  o. Marian Waligóra.
  Ojciec Przeor dodaje, że uroczystość będzie kolejnym osobistym zawierzeniem  Maryi  naszego życia.
  Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił  uroczyście 8 grudnia 1854 r. bullą Ineffabilis Deus papież Pius IX w bazylice św. Piotra w Rzymie w obecności 54 kardynałów i 140 arcybiskupów i biskupów. 
  Zawierzenie Maryi i hołd z kwiatów odbędzie się  8 grudnia o godz. 17.00 przed szczytem Jasnej Góry a wcześniej  o godz. 16.15 w Kaplicy Matki Bożej będzie wspólna modlitwa Nieszporami.
  Co sprawia, że naród jest nie do pokonania, z czego wypływa źródło mocy Polaków oraz jaki jest przepis na niezłomność – na te pytania szukała odpowiedzi Monika Rogozińska. Książka „Polowanie na Matkę” ukazała się nakładem wydawnictwa Zakonu Paulinów Paulinianum, a jutro o 19.30 w kaplicy Rózańcowej na Jasnej Górze odbędzie sie jej prezentacja.
  „Polowanie na Matkę” to swoista kronika z dramatycznych wydarzeń z II poł. XX wieku, które doprowadziły do uwięzienia Obrazu Nawiedzenia w kopii Wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej, a następnie do upadku systemu komunistycznego w Polsce.
  Zdaniem autorki to Jasna Góra jest tym miejscem, gdzie formuje się sumienie i duch wolności Polaków. – Ta książka pokazuje, że „Solidarność” mogła powstać tylko w Polsce – podkreśla.
  „Polowanie na Matkę” to wręcz sensacyjny reportaż historyczny, którego centralnym punktem jest Jasna Góra. Zawiera m.in.. relacje ostatnich żyjących świadków wydarzeń, które wpłynęły na losy Polski i Europy, unikatowe dokumenty z archiwum IPN, liczne, w tym mało znane,  fotografie.
  Monika Rogozińska to współautorka i autorka książek oraz wystaw, wieloletnia sekretarz i prezes Oddziału Polskiego The Explorers Club, organizowała wyprawy na różne kontynenty i w nich uczestniczyła. Jest dziennikarką, była min. korespondentką „Rzeczpospolitej”, Radia oraz Telewizji Polskiej w zimowych ekspedycjach na ośmiotysięczniki Himalajów i Karakorum.
  Późnym popołudniem na Jasnej Górze odbędzie się 23. Krajowa Konferencja Pszczelarska , motywem przewodnim wykładów jest hasło „Diagnoza i rozwój polskiego pszczelarstwa” .Konferencja poprzedzi jutrzejszą 29. Ogólnopolską Pielgrzymkę Pszczelarzy.
  Na Halach św. Józefa tradycyjnie we wspomnienie św. Mikołaja na przedstawienie przygotowane przez uczniów Katolickiego Gimnazjum i Liceum im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie przybędą najmłodsi, podopieczni Domu Małych Dzieci, prowadzonego, przez Siostry Służebniczki Starowiejskie.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>