Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • „Puls Niepodległości”, który wczoraj wybił prezydent Rzeczypospolitej Polskiej  w Pałacu Prezydenckim zabrzmiał także dziś na Jasnej Górze.  Inauguracja wpisała się w finał Konkursu na Wieczernikową Choinkę. Drzewka, tegorocznej 10-tej już edycji Konkursu, w wystroju są bardzo patriotyczne i wyrażają miłość dzieci do Polski.
  Za pięknie motywy patriotyczne dominujące w ozdobach tegorocznych choinek dzieci usłyszały szczególe podziękowanie od przeora jasnej Góry o. Mariana Waligóry.
  W Konkursie na Wieczernikową Choinkę pielgrzymi oddali prawie 33 tys. głosów:
  Pierwsze miejsce zajęła  choinka nr 35 ozdobiona przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Szafera w Żarkach . 
  Szkoła z Żarek nie tylko wytrwale startowała we wszystkich edycjach konkursu, ale jak przyznają uczniowie z wielka sumiennością wykonywali tegoroczne ozdoby:
  Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 41 w Częstochowie – to drzewko nr 37. Jak przyznali uczniowie udział w tegorocznym konkursie był tez dla nich piękną lekcją historii.
  Na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Węglowicach. Uczniowie z tej placówki przystroili choinkę nr  23.
   
  Ozdobione przez dzieci choinki można jeszcze podziwiać w Jasnogórskim Wieczerniku do  13 lutego, czyli wtorku przed środą popielcową. 
  Organizatorami Konkursu na Wieczernikową Choinkę są: klasztor OO. Paulinów, Radio Jasna Góra i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Częstochowie. Inicjatywę wsparli: Lasy Państwowe i Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>