Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Jasną Górę nawiedzili dziś pielgrzymi z  Podola na Ukrainie. 20 – osobowa grupa z parafii pw. Św. Trójcy w Chmielniku to członkowie Ruchu Światło – Życie, zgromadzeni wokół Domowego Kościoła.
  Jak dodaje ks. Jarosław Rudy, opiekun grupy, wszyscy pielgrzymi  marzyli o spotkaniu z Matką Bożą Jasnogórską.
  W Sanktuarium modliły się także Małe Siostry Niepokalanego Serca Maryi, które prosiły Matkę Bożą Jasnogórską o owoce organizowanych przez siebie rekolekcji powołaniowych, jakie odbędą się w dniach od 6 do 10 lutego w Olsztynie pod Częstochową.
  Jak przyznała s. Magdalena ćwiczenia duchowe, które skierowane są do dziewcząt i kobiet od 16 roku życia, to okazja do odkrycia wspólnoty ale przede wszystkim pogłębienia relacji z Bogiem.
  Podczas rekolekcji Pan Bóg potrafi nas zaskoczyć dodaje s. Estera, a osoby, które zawiązują bliską z Nim relację nie mają problemu z odkryciem swojego życiowego powołania i potrafią pełne ufności wejść na drogę , jaką dla nich przygotował.
  Małe Siostry Niepokalanego Serca Maryi, to zgromadzenie bezhabitowe, którego właściwym celem apostolskim jest praca nad podtrzymaniem wiary i rozwojem życia chrześcijańskiego w społeczeństwie. Siostry pracują w różnych środowiskach niosąc Ewangelię i świadcząc własnym życiem, o Bożej miłości wobec człowieka. 
  Z modlitwą dziękczynną na Jasną Górę przybył Mariusz Bilski, teolog, katecheta, doradca rodzinny , mieszkający i pracujący w Wielkiej Brytanii. Matce Bożej dziękował za powstanie autorskiego tomiku poezji, Psalmy.  Jego wiersze, to rodzaj osobistej modlitwy noszącej znamiona poezji terapeutycznej, które stworzył, jako odpowiedź na refleksje dominikanina o. Adama Szustaka. 
  W ramach współpracy z Polską Misją Katolicką Anglii i Walii Mariusz Bilski wraz z żoną Katarzyną od 12 lat prowadzą na Wyspach Brytyjskich kursy przedmałżeńskie dla polskich par narzeczonych. Jak sami przyznają trudnością w ich codziennej posłudze jest zbyt krótki czas trwania kursu  w stosunku do potrzeb i treści jakie chcą przekazać przyszłym małżonkom.
  Kursy przedmałżeńskiej  jak i całe duszpasterstwo dla Polaków  mieszkających na terenie Anglii i Walii koordynuje Polska Misja Katolicka. Obecnie opieką w ramach struktur Misji objętych jest blisko 70 parafii i ponad 200 miejscowości, w których regularnie odprawiana jest Msza św. w  języku polskim. 

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>