Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Głównie pielgrzymi indywidualni nawiedzają dziś Sanktuariuam, ale nie brakuje też mniejszych grup zorganizowanych w tym z Korei i Włoch.
  W ramach projektu edukacyjnego „Spacerkiem po Częstochowie”, Jasną Górę poznawali uczniowie trzeciej klasy ze Szkoły nr 53 w Częstochowie:
  Wychowawczyni trzeciej klasy Anna Thol, zdradziła że owocem zgromadzonej wiedzy w ramach „Spacerków po Częstochowie” będą specjalne albumy opowiadające o najciekawszych miejscach w naszym mieście:
  Do tej pory uczniowie poznali już m.in. historię Starego Rynku w Częstochowie, dzieje kościoła św. Zygmunta i Archikatedry, dodała Anna Thol:
  W Domu Pielgrzyma drugi dzień trwają Jasnogórskie Dni Skupienia. To pierwsze w tym roku spotkanie, które wpisuje się w cykl rekolekcji 2017/2018. 
  Ćwiczeniom duchowym połączonym z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie przyświeca temat: „Jak pokochać swoje życie – czyli o Bogu, który z Ciebie nie zrezygnuje”:
  Mówił o. Marcin Ciechanowski, organizator Jasnogórskich Dni Skupienia. 
  Od kilku lat regularnie w spotkaniach uczestniczy pani Anna:
  W programie rekolekcji, które potrwają do niedzieli, znalazła się  m.in. codzienna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencje biblijne.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>