Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Jezu, Ty się tym zajmij. Matko Boża, pomóż. Niecałe dwa miesiące przed maturą na Jasną Górę coraz liczniej przybywają uczniowie ostatnich klas szkół średnich by wyprosić wszystkie potrzebne łaski na czas zbliżających się egzaminów. Dziś w Sanktuarium modlą się młodzi m.in. z Radomyśla Wielkiego, Kluczborka, Myślenic, Krakowa, Otwocka i Warszawy.
  W programie pielgrzymek każdej z grup maturzystów centralnym punktem jest Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu i spotkanie z Matką Bożą.
  - W dawnej Polsce młody człowiek opuszczając swój dom rodzinny zabierał ze sobą do woreczka grudkę ziemi, by zawsze pamiętać skąd pochodzi i kim jest. Wy nie macie ze sobą woreczków, ale każdy z was ma otwarte serce – mówił w homilii ks. Marcin Babiński, katecheta w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim zwracając się do tegorocznych maturzystów:
  - Z Maryją możemy porozmawiać jak z mamą o wszystkich trapiących nas problemach, nie tylko o maturze – mówią młodzi:
  Nocne czuwanie modlitewne w Kaplicy Matki Bożej w intencji wszystkich tegorocznych maturzystów podejmą dziś uczniowie ostatnich klas szkół średnich prowadzonych przez ss. Nazaretanki w Warszawie.
  Egzaminy maturalne rozpoczną się tuż po długim weekendzie majowym. 4 maja abiturienci przystąpią do egzaminu z języka polskiego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>