Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Trwa sezon jasnogórskich pielgrzymek maturzystów. Dziś przyjechała młodzież z rejonu konińskiego w diec. włocławskiej. "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" - to hasło, z jakim pielgrzymują.
  - Dzisiaj przed młodymi otwiera się wiele dróg i nie jest łatwo rozpoznać, która jest tą właściwą. W codziennym pędzie trzeba pomóc im się zatrzymać - mówi organizator spotkania, ks. Michał Krygier, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego diec. włocławskiej.
  Podczas odprawianej Drogi Krzyżowej młodzież poniesie replikę Krzyża Światowych Dni Młodzieży. Jest to zwyczaj, który zrodził się po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. 
  Tegoroczne spotkanie odbywa się w przededniu kolejnego zjazdu młodzieży, który odbędzie się w Panamie, a także październikowego Synodu nt. młodych.
  - Po lekturze ankiet przedsynodalnych nabrałem przekonania, że młodzież od Kościoła oczekuje świadectwa, ale nie tylko osób zakonnych czy wychowawców. Młodzi potrzebują przykładu samych młodych, stąd inicjatywy dla młodzieży oddajemy w ręce jej samej - powiedział diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Przemysław Pilarski.
  O tym, że młodzież potrzebuje świadectwa samych młodych przekonany jest także zaproszony na spotkanie gość - ks. Jakub Bartczak, znany ewangelizator i raper. Wraz z nim przyjechało kilkoro młodych ludzi, którzy oprócz samego kapłana, złożyli przed zebranymi w Bazylice maturzystami świadectwo wiary.
  Sami maturzyści przyznają, że od duszpasterzy oczekują świadectwa i wsparcia. Obok obecności w Kościele, młodzi wskazują także na wspólnotę, którą tworzymy jako naród. 
  Duszpasterze diec. włocławskiej mają w tym roku jeszcze kilka propozycji skierowanych do młodego pokolenia. Także tutaj stawiamy na inicjatywę samych młodych - dodaje ks. Pilarski.
  Pielgrzymka maturzystów diec. włocławskiej rozłożona jest na dwa dni. Dzisiaj Matce Bożej zawierza się rejon koniński, jutro rejon sieradzko-włocławski.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>