Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Kapłani z całej Polski przyjeżdżają do Matki Bożej Jasnogórskiej. W Narodowym Sanktuarium świętują swoje jubileusze, odprawiają prymicje i rekolekcje. 
  - Święcenia przyjęliśmy czterdzieści lat temu. Za każdy rok naszego kapłaństwa dziękujemy w innym Sanktuarium – mówi jezuita ks. Józef Łągwa z Łodzi:
   
  Perłowy jubileusz świętuje natomiast ks. Hubert Kusch z diecezji opolskiej. – Moje powołanie wymodliła mama – mówi kapłan:
  Swoje dziękczynienie u Tronu Królowej Polski składają dziś jeszcze m.in. neoprezbiterzy z Łowicza. 6 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie w sobotę, 2 czerwca, z rąk biskupa Andrzeja Dziuby. Swoją jasnogórską mszę świętą prymicyjną koncelebrować będą w Kaplicy Matki Bożej o godzinie 14.30. 
  Brdów, Góra Robczycka, Milanówek, Przyrów, Ujanowice, Wrocław i Zdziarzec. To miejscowości z których dziś na Jasną Górę z pielgrzymką dziękczynną przybyły dzieci pierwszokomunijne.  
  - Najpiękniejszym darem jaki możemy ofiarować Matce Bożej jest nasza modlitwa – mówią młodzi pielgrzymi i udowadniają, że kto śpiewa ten podwójnie się modli:
  Wieża, skarbiec, radio to tylko niektóre z miejsc, które w czasie swojej pielgrzymki nawiedziły dzieci pierwszokomunijne z paulińskiej parafii w Brdowie. Największe wrażenie wywarło na nich jednak spotkanie z Cudowną Ikoną Matki Bożej Jasnogórskiej:
  Jutro w Sanktuarium Jasnogórskim modlić się będą dzieci pierwszokomunijne m.in. z Herb, Dzierżoniowa i Bydgoszczy.
  23 czerwca, w dzień Ojca, odbędzie się Męskie Oblężenie Jasnej Góry. To już druga Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn do Tronu Królowej Polski. 
  -  W tym roku będziemy się uczyć czym jest prawdziwa wolność - mówi Andrzej Lewek ze Wspólnoty Mężczyźni św. Józefa:
  Początek modlitewnego spotkania mężczyzn na Jasnej Górze już 23 czerwca, w sobotę, o godzinie 14.00. 
  Wśród zaproszonych gości będą m.in. abp Grzegorz Ryś z Łodzi, dr Mieczysław Guzewicz, konsultor Rady d/s Rodziny Konferencji Episkopatu Polski i Donald Turbitt, założyciel międzynarodowej wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. 
  Szczegółowy program pielgrzymki i więcej informacji można odnaleźć na portalu: oblezenie.mezczyzni.net. 

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>