Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Obchodząc srebrny jubileusz kapłaństwa, dziś w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze za dar powołania zakonnego i święceń dziękowali Ojcowie Paulini.
  - Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca w niebie – to słowa, które są niejako programem na dalsze lata posługi, wskazał jubilatom podczas Mszy św. o. Arnold Chrapkowski, Generał Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika:
  - Kapłaństwo to dar i tajemnica, którą bez wątpienia dzięki łasce Boga, dziś po 25-iu latach lepiej rozumiem - wyznał o. Samuel Karwacki, obecnie odpowiedzialny za formację nowicjuszy w Leśniowie:
  Z kolei o. Bartłomiej Marciniak, posługujący w Amerykańskiej Częstochowie, wspominając dzień, w którym pojawiła się myśl o powołaniu wskazał na bł. ks. Jerzego Popiełuszkę:
  W gronie jubilatów znaleźli się jeszcze o. Jan Tyburczy, o. Mikołaj Socha, o. Anzelm Frączek, o. Zbigniew Frankowski, o. Tadeusz Olzacki, o. Mieczysław Polak, o. Jacek Nawalny i ks. Hubert Hinz.
  Pielgrzymując po sanktuariach Maryjnych, dziś na Jasną Górę przybyła grupa wiernych z parafii  Miłosierdzia Bożego w Puławach. Pielgrzymom towarzyszy ks. Arkadiusz Rejmak:
  Podczas pielgrzymki obecny jest również nowo wyświęcony kapłan dla arch. lubelskiej ks. Piotr Kanak. Zwracając uwagę na sprawowanie pierwszych posług duszpasterskich podkreślił znaczenie Ducha Świętego:
  Na Jasnej Górze nie brakuje dziś także grup dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>