Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • W dzisiejsze wspomnienie św. Antoniego w znajdującej się na Jasnej Górze kaplicy poświęconej mnichowi z Padwy, modlili się jego czciciele, którzy w czasie trwania dziewięciotygodniowej nowenny ku jego czci przybywali na wtorkowe, poranne Msze święte. 
  Jedną z wiernych czcicielek świętego  Antoniego jest Maria z Częstochowy, która podzieliła się własnym świadectwem, w jaki sposób patron ubogich, którego powszechnie  prosi się też o pomoc w odnalezieniu zagubionych rzeczy pomógł w rozwiązaniu pewnej sprawy:
  Troskę ojców paulinów o biednych i potrzebujących widać poprzez działalność prowadzonego przez nich Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego, którego opiekunem jest o. Szymon Botul. 
  Obecnie pod stałą opieką Punktu Charytatywnego znajduje się kilkadziesiąt rodzin.
  Na Jasnej Górze modlą się dziś członkowie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa z Kartuz. 11 – osobowej grupie Kaszubów z parafii św. Wojciecha towarzyszy ks. Aleksander Lipkowski, który wyjaśnia na czym polega charyzmat wspólnoty.
  Jak dodaje ks. Aleksander, podejmowanie aktów wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy ludzi, ma ogromny wpływ nie tylko na życie członków bractwa ale na duchowość całej wspólnoty parafialnej.
  W tym roku Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa z parafii św. Wojciecha w Kartuzach obchodzi jubileusz 25 – lecia istnienia.
  Dziś w Sanktuarium 20- lecie święceń kapłańskich przeżywa 11 Ojców Paulinów, którzy dziękują Matce Bożej za swoje powołanie i trwanie w posłudze do której powołał ich Chrystus.
  Wśród jubilatów jest o. Tadeusz Lizińczyk,  posługujący na co dzień w Amerykańskiej Częstochowie, który przyznaje, że Maryja przyprowadziła go do zakonu i nadal prowadzi przez życie.
  Przeżywjaący dzisiejsze jubileusze Ojcowie święcenia kapłańskie przyjęli w czerwcu 1998 roku na Jasnej Górze.
  Sanktuarium poznawała  dziś s. Berta ze Zgromadzenia Niewolnic Serca Jezusowego, która była świadkiem śmierci Pierwszych Polskich Misjonarzy Męczenników o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, zamordowanych 9 sierpnia  1991 roku w Pariacoto w Peru przez bojówkę terrorystycznego ugrupowania Świetlisty Szlak. 
  Przybyła do Polski na zaproszenie prowincji  Franciszkanów Konwentualnych, chcąc poznać ojczyznę swoich braci misjonarzy.
  Ojcowie franciszkanie Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski zostali wyniesieni na ołtarze 5 grudnia 2015 roku w Peru.
  W paulińskiej wspólnocie we Wrocławiu odbędzie się dziś uroczyste przyjęcie do grona konfratrów Zakonu arcybiskupa Józefa Kupnego. Mszę św z wrocławskiego Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła transmitować będziemy na antenie Radia Jasna Góra o godz. 18.00.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>