Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Czciciele św. Michała Archanioła, uczestnicy.9. Pielgrzymki Rowerowej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz pielgrzymki Rodziny Radia Maryja a także pątnicy, którzy dotrą konno powierzą się dziś opiece Królowej Polski.

  Na Jasnej Górze trwa Ogólnopolska Pielgrzymka Rycerzy i Czcicieli, Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła połączona jest z nocnym modlitewnym czuwaniem.

  Pielgrzymom towarzyszy kopia figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano w Monte Sant’Angelo we Włoszech, która peregrynuje po polskich parafiach. Przy tej okazji wierni przyjmują także szkaplerz św. Michała Archanioła.

  Ks. Władysław Suchy kustosz sanktuarium na Gargano zauważa w Polsce duży wzrost kultu i zainteresowanie pierwszym i najważniejszym spośród aniołów.  Zdaniem ks. Rafała Szwajcy dyrektora ds. peregrynacji, św. Michał Archanioł jest wielkim pomocnikiem dla tych, którzy chcą „zawalczyć o Boga” w swoim życiu i w świecie.  W czasie spotkania odprawione zostanie  nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała oraz uwolnienie z nałogów z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.

  Punktem kulminacyjnym pielgrzymki będzie procesja z Figurą św. Michała Archanioła do Kaplicy Matki Bożej oraz Msza Święta pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Michalitów ks. Dariusza Wilka o godz. 14.00. Tę Mszę św. będziemy transmitować.

  Wierni uczestniczyć będą w nocnym czuwaniu w Kaplicy Cudownego Obrazu.

  Kult św. Michała Archanioła i aniołów szerzą w Polsce michalici, czyli Zgromadzenie św. Michała Archanioła, które zostało założone pod koniec XIX w. w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu przez bł. ks. Bronisława Markiewicza. Istnieje także gałąź żeńska – siostry michalitki. Założyciel zlecił obu zgromadzeniom wychowanie młodzieży, zwłaszcza opuszczonej. Cel ten realizują przez prowadzenie ośrodków wychowawczych, oratoria, pracę duszpasterską, wydawniczą, a także rekolekcyjną i misyjną, także poza granicami Polski.

  Na Jasną Górę dotarła już 9. Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.  Późnym popołudniem rozpocznie się pielgrzymka Rodziny Radia Maryja, jutro o godz. 11.00. Eucharystii będzie przewodniczył kard. Zenon Grocholewski z Watykanu.

  Warto spotkać ludzi zafascynowanych miłością Jezusa. Przy wejściu na Jasną Górę działa namiot, w którym porozmawiać można z wolontariuszami Ruchu Czystych Serc. Młodzi ludzie w charakterystycznych koszulkach obecni są także na dziedzińcu, by służyć pielgrzymom różnymi informacjami o funkcjonowaniu sanktuarium.  Ruch zawiązał się spośród czytelników dwumiesięcznika ewangelizacyjnego „Miłujcie się” wydawanego przez chrystusowców.

  Ideę RCS-u określają słowa papieża Jana Pawła II „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” oraz ABC Społecznej Krucjaty Miłości kardynała Stefana Wyszyńskiego.

  Oficjalnie do księgi Ruchu wpisanych jest 14 tys. młodych ludzi.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>