Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Po dniach, w których do Matki Bożej Jasnogórskiej w większych pielgrzymkach przybywały dziesiątki tysięcy wiernych, dziś przyszedł czas na modlitwę przede wszystkim indywidualnych osób i niewielkich grup zorganizowanych. Sanktuarium zwiedzają też goście z zagranicy, a wśród nich grupa ministrantów z francuskojęzycznej części Szwajcarii.  Przewodnik grupy ks. Łukasz Babiarz powiedział, że pielgrzymi ze Szwajcarii bardzo liczą na umocnienie wiary i proszą Polaków o modlitwę.  Swoje przybycie na Jasną Górę zapowiedzieli dziś także pielgrzymi m.in. z Austrii, Niemiec, Hiszpanii i Estonii.

  Późnym popołudniem do Sanktuarium dotrze też Pielgrzymka Rowerowa Klubu Wrześnianie z Paulińskiej parafii z Biechowa.

  Kolejny dzień w jasnogórskim wieczerniku trwa modlitwa dziękczynna przy Krzyżu Wdzięczności. Jasna Góra jest kolejną stacją na drodze przygotowań do jubileuszu dwutysięcznej rocznicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, która przypadnie w 2033 roku.   
  Jak mówi inicjator akcji Vitalij Sobolewski peregrynacja Krzyża Wdzięczności odbyła się już w 41. europejskich stolicach.  Tym pielgrzymowaniem pragniemy wezwać ludzi całego świata do wyrażenia swojej wielkiej wdzięczności Jezusowi Chrystusowi za męczeńską śmierć na krzyżu z miłości do nas, Zmartwychwstanie po trzech dniach i wyjednanie nam zbawienia u Boga Ojca. Pielgrzymka ma na celu zjednoczyć w jedną rodzinę wszystkie narody świata przy krzyżu Chrystusa – dodają organizatorzy.
  Vitalij Sobolewski podkreślił, że ważną rolę na drodze niesienia Krzyża Wdzięczności przez świat odgrywają Polacy.  Adoracja Krzyża znajdującego się w Jasnogórskim Wieczerniku potrwa do najbliższej środy.  

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>