Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Jasną Górę w okresie letnim licznie nawiedzają nie tylko Polacy, ale także wierni z zagranicy. Zachętą dla nich jest podążanie śladami św. Jana Pawła II, dla którego częstochowskie sanktuarium miało wielkie znaczenie.

  Do wyjazdów często inspirują polscy kapłani posługujący w różnych miejscach świata. Tak jest w przypadku dzisiejszej grupy, która przyjechała z Austrii:  Kapłan dodaje, że pobyt w naszym kraju ma wielką wartość, bo jest okazją do poznania prawdziwej polskiej rzeczywistości:  W ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania, dziś Jasną Górę poznawała także  wraz z katechetami młodzież z arch. koszyckiej na Słowacji:  W Kaplicy Matki Bożej modlili się uczestnicy 25-tej Pielgrzymki Rowerowej z Tarnobrzega.

  W rekolekcjach w drodze, które potrwają do piątku bierze udział ok 50 osób. Myślą przewodnią tygodniowej wyprawy są słowa papieża Franciszka odnoszące się do wiary.

  Mówi ks. Michał Wrona, duchowy przewodnik pielgrzymki:


  Jednym najstarszych cyklistów jest Jerzy Róg. Zapytany o wspomnienia związane z pierwszymi latami tarnobrzeskiej pielgrzymki - powiedział:  W drogę powrotną rowerzyści wyruszyli po nabożeństwie Drogi Krzyżowej sprawowanym na szczycie jasnogórskim. Dziś w planach mają dotrzeć do Włoszczowy.

  W przededniu wymiany załogi Rejsu Niepodległości 150 młodych weźmie dziś wieczorem udział w modlitwie na Jasnej Górze. To reprezentanci Polski na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Rejs na Darze Młodzieży upamiętnienia 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Tysiąc młodych, wymieniających się w kilku turach, promuje polską kulturę i tradycję.   

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>