Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Zjednoczeni wokół krzyża, obdarowani Duchem Świętym i z modlitwą o umiejętność bycia świadkiem Chrystusa na Jasną Górę dotarła piesza pielgrzymka arch. gnieźnieńskiej. Ponad tysiąc dwustu pątników przybyło w dwóch kolumnach: grupach promienistych i kolorowych. Około stu osób przyjechało na rowerach.
  Tropikalne upały były dla pielgrzymów jeszcze większą motywacją i mobilizacją. Niektórzy przemierzyli nawet 400 kilometrów:
  Pielgrzymkę zakończyła Msza Święta w Jasnogórskiej Bazylice, której przewodniczył abp Wojciech Polak. 
  Prymas Polski podkreślał, że przeżywane teraz ważne narodowe rocznice powinny być dla nas wielkim wyzwaniem:
  Po dotarciu na Jasną Górę pielgrzymi złożyli krzyż, którego cząstki niosły poszczególne grupy. To nawiązanie do czasów komunistycznych kiedy to pielgrzymowanie napotykało liczne restrykcje.
  Już po raz trzysta siódmy na Jasną Górę wyruszyła Warszawska Pielgrzymka Piesza. Pątnicy w ciągu 9 dni pokonają 248 kilometrów. 
  Warszawscy pątnicy z samego rana wyruszyli sprzed Kościoła Świętego Ducha przy ul. Długiej. Od pierwszych minut towarzyszyły im modlitwy pielgrzymów duchowych:
  Na Jasną Górę warszawska kompania prowadzona przez paulinów dotrze 14 sierpnia w wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>