Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • - Ewangelizację dzieci należy zaczynać od uśmiechu – mówi biskup Antoni Długosz, który spotkał się na Jasnej Górze z grupą dzieci pierwszokomunijnych z Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem-Olczy.  Ponad dwudziestoosobowej grupie dzieci towarzyszyli rodzice, dziadkowie i katecheci.

  -  Pielgrzymujemy na Jasną Górę by na nowo rozbudzić w dzieciach entuzjazm i radość ze spotkania z Chrystusem – mówi katecheta - ks. Jerzy Rutkowski:  Opiekę nad parafią i sanktuarium sprawują Misjonarze św. Wincentego a Paulo, którzy w Zakopanem-Olczy obecni są już od lat bezpośrednio poprzedzających I wojnę światową. W roku wybuchu wojny, tj. 1914, erygowano tu niezależną od zakopiańskiej parafię. W Sanktuarium na Olczy znajduje się Centrum stowarzyszenia Cudownego Medalika. Spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego odbywa się w każdą ostatnią środę miesiąca.

   „Wielbi Dusza Moja Pana” to hasło 37. Pielgrzymki Sodalicji Mariańskich na Jasną Górę, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 września.

  - Przesłanie Sodalicji jest aktualne dla każdego pokolenia - mówi Grzegorz Baran, prezes Federacji Sodalicji Marjańskich w Polsce:  Ogólnopolskiej Pielgrzymce Sodalisów towarzyszyć będzie także trzydniowe – od 14 do 16 września –spotkanie młodzieży sodalicyjnej.  

  - W tym roku formacyjnym szczególnie przypominamy o Sodalisach, którzy wpisali się w historię walki o niepodległość Polski - mówi o. Marcin Mińczyński. Moderator Jasnogórskiej Sodalicji Mariańskiej dodaje, że przy Sanktuarium wspólnota powstała na fali odwilży po Akcie 5 Listopada:


  Tegoroczna pielgrzymka rozpoczyna także trzyletnie duchowe przygotowania do jubileuszu 450-lecia obecności Sodalicji Marjańskich na ziemi polskiej.

  Szczegółowy program pielgrzymki i więcej informacji o federacji odnaleźć można m.in. na stronie internetowej: www.sodalicja.pl.


Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>