Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Jasnogórskie czuwania młodzieży w intencji Synodu Biskupów "Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania" gromadzą co noc setki maturzystów, członków wspólnot ewangelizacyjnych i ruchów młodzieżowych, a także przedstawicieli zakonów i organizacji zajmujących się formacją młodych.
  Wśród czuwających są reprezentanci polskiej młodzieży, którzy pojadą do Rzymu. Dla Tomka z arch. białostockiej modlitwa na Jasnej Górze jest bezpośrednim przygotowaniem do wyjazdu na Synod.
  O to, by młodzi z Polski towarzyszyli polskim biskupom modlitwą i radą podczas trwania Synodu, zadbało Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży - mówi duszpasterz młodych, ks. Rafał Arciszewski.
  Jasnogórskie czuwania w intencji Synodu Biskupów są okazją nie tylko do modlitwy wstawienniczej za młodych doradców, ale także do podsumowania treści synodalnych, które są omawiane podczas nocnych konferencji.
  Na Jasnej Górze trwa pielgrzymka maturzystów arch. warszawskiej. W drugiej turze przyjechało ponad 1 tys. młodzych ludzi. Spotkanie dla młodzieży maturalnej prowadzą przedstawiciele Metropolitalnego Seminarium Duchownego.
  Lidka, Kasia i Ola ze Szkoły Rolniczej w Nowej Wsi zgodnie przyznają, że na wybór zarówno pracy zawodowej jak i wyznawanych wartości mają wpływ rodzice.
  Również ankiety, na podstawie których powstał dokument przygotowawczy na Synod Biskupów, wykazały, że to przede wszystkim od rodziców młodzież oczekuje przykładu życia i wsparcia u progu dorosłości. Ich brak powoduje, że młodzi szukają wzorców niepewnej jakości, głównie w mediach.
  Jutro na Jasną Górę przyjedzie trzecia grupa maturzystów z arch. warszawskie, a także uczniowie z Bełchatowa oraz przedstawiciele Szkół Im. Jana Pawła II.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>