Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Jasna Góra wciąż trwa w jedności z ojcami synodalnymi zgromadzonymi w Rzymie pod przewodnictwem papieża Franciszka. W KMB w nocy zanoszona jest modlitwa w intencji spotkania biskupów o młodzieży. Przedstawiają ją sami młodzi, przedstawiciele różnych grup i wspólnot. Tak czuwali np. przedstawiciele diec. zamojsko-lubaczowskiej:
  Modlitwa młodych i za młodych trwa nie tylko w nocy, ale również i w dzień. Wciąż przybywają tegoroczni maturzyści. Dziś najliczniejsza ich grupa dotarła  z arch. warszawskiej. To już trzecia ich grupa w tym tygodniu. Jest także młodzież np. z Bełchatowa.
  Maturzyści podkreślają, że przygotowania duchowe, w które wpisuje się pielgrzymka do Częstochowy, są bardzo ważne:
  Ks. Szymon Kierkiewicz katecheta z Bełchatowa zauważa, że pielgrzymka maturzystów ma dwa wymiary:
  Sami młodzi podkreślają, że są dumni z tego, że są Polkami i bardzo cenią sobie Ojczyznę:
  Obok uczniów w Sanktuarium sporo jest również grup z zagranicy. Modlili się m.in. wierni z diec. Daegu (czyt. Tegu) w Korei Południowej:
  Jak powiedział ks. Stefan jedną z intencji zanoszoną przez wstawiennictwo Matki Bożej Jasnogórskiej była prośba o zjednoczenie Korei:
  Swą modlitwę na Jasnej Górze zapowiedzieli dziś najwyżsi zwierzchnicy Rycerzy Kolumba. Najwyższy Rycerz Carl Anderson, szef całej organizacji wraz z Radą Dyrektorów przybył do Polski, aby świętować obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. To właśnie Jan Paweł II zachęcił Rycerzy do rozpoczęcia działalności w Polsce. 
  Późnym popołudniem na Jasnej Górze rozpocznie się dwudniowa 18. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Będzie przeżywana pod hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego a więc „Promieniowanie Ojcostwa”. Przybędą młodzi z ok. 300 szkół z Polski a także uczniowie z Grodna. Kulminacyjnym punktem będzie Msza święta sprawowana jutro o godz. 11.00 pod przewodnictwem abp Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>