Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Dziękczynienie za św. Jana Pawła II, prośba za ojczyznę i modlitwa w intencji młodzieży łączą pielgrzymów, którzy przez cały dzień modlą się na Jasnej Górze.  
  Na 18. Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II wraz z nauczycielami, katechetami i duszpasterzami do Sanktuarium przybyło ponad 14 tysięcy uczniów z około 300. placówek z kraju i zagranicy. 
  Wszyscy dziękują za wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w 40. rocznicę tego wydarzenia.
  Młodzi wypuścili w niebo 350 balonów jako znak uniesienia ich serc do nieba, by jak  Jan Paweł II być świętymi.
  Mimo, że dla wielu Ojciec Święty jest już postacią z historii, to chętnie dzielą się swoimi wiadomościami i starają się czerpać inspiracje z osoby Papieża Polaka.
  Centralnym punktem Pielgrzymki Szkół im. Jana Pawła II była Eucharystia, którą w intencji młodzieży sprawował abp Mieczysław Mokrzycki metropolita lwowski. Wieloletni sekretarz papieża Polaka przyznał w homilii, że Jan Paweł II był ojcem zwłaszcza dla młodych ludzi, o których bardzo się troszczył, ale którym stawiał też trudne zadania:
  Wśród placówek noszących imię świętego papieża od czerwca tego roku jest Polska Szkoła Społeczna w Grodnie na Białorusi, w której kształci się ponad 600. uczniów. Zdaniem dyrektor tej placówki Heleny Dubowskiej autorytet Jana Pawła II pomaga w kształceniu młodzieży w duchu polskich tradycji.
  W trakcie pielgrzymki przeprowadzana jest tradycyjnie zbiórka na cele dobroczynne. Tym razem zebrane środki trafią na Ukrainę i za pośrednictwem Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK na pomoc dla najbardziej potrzebujących powstańców warszawskich. 
  Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II organizowana jest zawsze w pobliżu Dnia Papieskiego. W tym roku odbędzie się on pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa".
  Temat „młodzieży” jest także jednym z wiodących zagadnień w trakcie  spotkania Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu, która spotyka się dziś na Jasnej Górze, by na tradycyjnym jesiennym zebraniu omówić kluczowe kwestie dotyczące istnienia i funkcjonowania mediów w świecie i dziele Kościoła Katolickiego.
  Do Sanktuarium przybyli m.in. dziennikarze, redaktorzy naczelni czasopism i rozgłośni radiowych, którzy na zaproszenie abp Wacława Depo, przewodniczącego Rady, zgromadzili się najpierw na Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej.
  - Zwłaszcza w czasie trwania Synodu Biskupów o młodzieży musimy jasno przyznać, że młodzi w dużej mierze funkcjonują obecnie w "sieci mediów" elektronicznych.  Internet to narzędzie, z którego nie możemy zrezygnować w dziele głoszenia Ewangelii – przyznał ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika "Idziemy". 
  Abp Wacław Depo przyznał, że mówiąc o docieraniu z prawdą Ewangelii do młodych potrzeba przede wszystkim modlitwy. Metropolita częstochowski zaprosił na czuwania w intencji Synodu, które odbywają się codziennie w Kaplicy Matki Bożej.
  Dziś czuwać będą wierni archidiecezji częstochowskiej i diecezji sosnowieckiej.
  11. dzień miesiaca to także kolejny etap Jubileuszowej Nowenny w intencji Ojczyzny. Jest to duchowe wotum Polaków za odzyskanie niepodległości. Msza Święta odprawiona zostanie o godz. 15.30 w Kaplicy Matki Bożej. Modlitwa za Polskę zanoszona będzie również podczas nocnego czuwania.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>