Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Na Jasnej Górze drugi dzień trwa świętowanie Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i wyzwolenia naszego Narodowego Sanktuarium spod okupacji zaborczych wojsk austriackich.
  Przeor Jasnogórskiego Konwentu Paulinów - o. Marian Waligóra wyraził nadzieję, że Sanktuarium, nie tylko w roku jubileuszu, ale na zawsze pozostanie symbolem jednoczącym wszystkich Polaków:  
  Minionej nocy Jasnogórska Wieża rozbłysła na biało-czerwono. Nowa iluminacja Sanktuarium także wpisuje się w obchody Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.   
  - Nowa oprawa świetlna wieży jest darem polskich energetyków dla których Jasna Góra to ważne miejsce – mówi Robert Sasina, dyrektor zarządu spółki Tauron:
  Do oświetlenia wieży inżynierowie użyli 16 projektorów nowej generacji, które pozwolą na podświetlenie budynku w każdym kolorze. 
   - Będzie można również wyświetlać symbolikę lub dowolny zaprojektowany kształt związany z kalendarzem świąt i wydarzeń z życia Jasnej Góry – mówi wiceminister Grzegorz Tobiszowski z Ministerstwa Energii: 
  Na pamiątkę wydarzeń z 4 listopada 1918 r. na Jasnogórskiej Wieży zawisła także 100-metrowa biało-czerwona flaga, którą wczoraj w uroczystym pochodzie przyniosły do Sanktuarium dzieci i młodzież. 
   
  Ponad 106-metrowa, jedna z najwyższych w Polsce, wieża klasztornej bazyliki to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów architektury jasnogórskiego sanktuarium.
  „Pieśń o Ojczyźnie” zabrzmi dziś na Jasnej Górze w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. 
  Koncert wpisuje się w obchody stulecia Niepodległej i setnej rocznicy przejęcia klasztoru z rąk zaborców.
  Występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk o godz. 19.00 w Jasnogórskiej Bazylice. Wstęp na wydarzenie jest wolny. 
  W Jasnogórskim Domu Pielgrzyma dziś popołudniu rozpoczną się doroczne dnia skupienia dla księży kapelanów szpitalnych. 
  Tegoroczne rozważania rekolekcyjne głosi ks. Henryk Ciereszko, biskup pomocniczy archidiecezji białostockiej.
  Rekolekcje dla kapelanów szpitalnych organizowane są dwa razy w roku, w tym jeden raz zawsze na Jasnej Górze, przez Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>