Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Na Jasnej Górze zakończyły się doroczne rekolekcje i szkolenie kapłanów, posługujących w szpitalach, domach opieki, hospicjach i sanatoriach w całej Polsce. Ponad 100 księży uczestniczyło w tym roku w ćwiczeniach duchowych, które prowadził bp pomocniczy archidiecezji białostockiej Henryk Ciereszko.
  - Przemodlone i omówione sprawy dotykały bardzo różnych przestrzeni posługi kapelanów – powiedział ks. Arkadiusz Zawistowski, Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia.
  - Z Jasnej Góry wyjeżdżamy umocnieni do pełnienia posługi duchowej wśród chorych. Kapelani nie przestają być potrzebni w dzisiejszym świecie  - powiedział ks. Tomasz Grzesiak, pracujący w Szpitalu Wojewódzkim im. Rydygiera w Krakowie - Nowej Hucie.
  Rekolekcje zakończyła Msza Święta, której przewodniczył bp Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu KEP ds. Służby Zdrowia.
  Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w najbliższą sobotę 10 listopada odbędzie się uroczysty koncert Jasnogórskiej Muzyki Dawnej. Wykonane zostaną utwory Józefa Elsnera, wielkiego jasnogórskiego kompozytora.
  Mówi dyrygent Jarosław Jasiura.
  Józef Elsner pochodził z Grodkowa na Opolszczyźnie, które świętuje w tym roku 750-lecie powstania. Stąd sobotni koncert dedykowany jest mieszkańcom tego miasteczka. Wystąpią m.in. Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski Pueri Claromontani, Chór Kameralny i Orkiestra Smyczkowa Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Zespół Instrumentów Dętych Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu.
  Początek koncertu w bazylice o godz. 19.00.
  Z racji narodowego jubileuszu w niedzielę 11 listopada w Sali Papieskiej o godz. 18.00 odbędzie się pokaz i spotkanie z twórcami filmu „Dywizjon 303 Historia prawdziwa”.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>