Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Na Jasnej Górze modlą się dziś pacjenci, rodziny oraz personel częstochowskiego Hospicjum Dar Serca. Organizatorką corocznych pielgrzymek podopiecznych i pracowników placówki do Sanktuarium jest fizjoterapeutka, Dorota Krysińska.
  Pani Maria pacjentką Hospicjum jest od 8 lat, od kiedy zmaga się z nowotworem piersi.
  Hospicjum DAR SERCA zostało powołane do życia w roku 2000 w Częstochowie. Swoją działalnością obejmuje osoby chore onkologicznie zapewniając im holistyczną opiekę i leczenie paliatywne z uwzględnieniem potrzeb fizycznych, psychicznych, socjalnych i duchowych a także wsparcie dla ich rodzin i bliskich, również w okresie osierocenia. 
  W najbliższą sobotę 8 grudnia w odpust Niepokalanego Poczęcia NMP w Sanktuarium odbędzie się uroczyste odsłonięcie Cudownego Obrazu oraz poświęcenie nowej - perłowej sukienki na Obraz. W Kaplicy Matki Bożej odmówione zostaną też Nieszpory ku czci Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. O duchowym wymiarze tej uroczystości mówi o. Waldemar Pastusiak, kustosz Sanktuarium.
  W nocy z 7 – go na 8 – my grudnia na Cudowny Obraz Matki Bożej zostanie nałożona nowa suknia nazwana perłową – gest ten jak dodaje o. Waldemar ma znaczenie symboliczne.
  Ok. godz. 17.00 odbędzie się Procesja światła do znajdującej się na  błoniach Jasnej Góry figury Maryi Niepokalanej oraz złożony zostanie hołd z kwiatów. Uroczystości w Sanktuarium zakończy wieczorny Apel Jasnogórski w Kaplicy Matki Bożej.
  Caritas arch. częstochowskiej zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Trochę ciepła dla ubogiego”. Akcja polega na zbieraniu termosów i kubków termicznych, które zostaną rozdane bezdomnym podczas tegorocznych Świąt  Bożego Narodzenia. 
  „Zima, a zwłaszcza okres Bożego Narodzenia to piękny czas, ale dla osób bezdomnych najtrudniejszy” - mówi ks. Paweł Dzierzkowski, wicedyrektor Caritas arch. częstochowskiej, - „a nam najbardziej zależy na tym, aby do mieszkańców pustostanów i nieogrzewanych altanek dotarła świadomość, naszej gotowości pomocy, dlatego cieszy fakt, że z roku na rok można zaobserwować coraz większą otwartość ludzi na akcje pomocowe organizowane przez Caritas”:
  Co roku Caritas przychodzi z pomocą osobom ubogim, ofiarując im trochę ciepła w postaci gorącego posiłku, okrycia przed chłodem i życzliwego słowa. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia - 23 grudnia o godz. 17.00 podopieczni tej instytucji zaproszeni są na wieczerzę wigilijną przygotowaną dla ponad 300 osób w Sali Ośrodka Nazaret.
  Termosy i kubki termiczne, dzięki którym bezdomni będą mogli zabrać z sobą i przechować na dłuższy czas gorący napój można przynosić do siedziby Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przy ul. ks. Stanisława Staszica 14 do dnia 31 grudnia 2018 r. w godz. 800 – 1500 .

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>