Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • O chrześcijańskich  korzeniach Europy i konieczności powrotu do idei Ojców Założycieli Unii Europejskiej, przypominać będą na Jasnej Górze uczestniczy III Międzynarodowego Kongresu Europa Christi.
  Tegoroczne spotkanie odbędzie się 14 lutego dokładnie w 1150-rocznicę męczeńskiej śmierci współpatrona Europy, św. Cyryla:
  Jak podkreślił dalej ks. Ireneusz Skubiś, moderator Ruchu Europa Christi - Wobec problemów, jakie trapią Stary Kontynent, a są to przede wszystkim islamizacja, ateizacja, poprawność polityczna i gender, potrzeba na nowo odkrywać wartości chrześcijańskie:
   
  Jednym z największych wyzwań Ruchu Europa Christi jest doprowadzenie do ogłoszenia św. Jana Pawła II, Patronem Starego Kontynentu.
  III Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi” rozpocznie się w czwartek 14 lutego w Sali Jana Pawła II na Jasnej Górze o godz. 10:00. 
  Jak w każdy piątek tak i dziś, wieczorem na wspólnotowej Eucharystii w Kaplicy Matki Bożej spotkają się osoby należące do „Armii św. Michała Archanioła”. 
  O. Andrzej Grad, opiekun dzieła podkreślił, że „wspólnota ta, nie ma nic wspólnego ze strukturami wojskowymi. Jej nadrzędnym celem jest modlitwa za konkretnego ojca lub brata Paulina, posługującego w jasnogórskim konwencie”:
  Obecnie Armia św. Michała Archanioła liczy sobie ponad 2,5 tys. osób. Do wspólnoty należą ludzie młodsi i starsi różnych stanów tzn. osoby samotne, zamężne, kapłani, klerycy, siostry zakonne. 
  Koordynatorem Armii Michała Archanioła z ramienia przeora Jasnej Góry jest Barbara Szyc, która na co dzień posługuje w Jasnogórskim Centrum Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tam można zasięgnąć wszelkich informacji, a także zapisać się do wspólnoty.
  W najbliższy poniedziałek, 11 lutego w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes w Kościele obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Na Jasnej Górze - miejscu wielu cudów i nadzwyczajnych uzdrowień o czym świadczą chociażby liczne wota pozostawione w Kaplicy Matki Bożej o godz. 13:30 zaplanowano Msze św. z nabożeństwem lourdzkim. 
  W jednym z naszych programów poświęconych osobom słabym i chorym dr n. med. Jadwiga Pyszkowska, mówiąc o misji lekarza zaznaczyła, że wobec zachodzących zmian w medycynie nie można zagubić „komplementarnego zmysłu” podejścia do pacjenta i jego choroby:
  Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w 1992 r. Papież podkreślił wtedy, iż „ma on na celu uwrażliwienie katolickich instytucji działających na rzecz służby zdrowia oraz społeczności świeckiej na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym i pomaganiu chorym w dowartościowaniu cierpienia a także  popieranie wolontariatu”.
  Mottem przewodnim tegorocznego święta są słowa „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>