Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Częstochowskie Sanktuarium nawiedzają dziś głównie indywidualni pielgrzymi oraz małe grupy parafialne i zagraniczne.

  Wyjątkowe muzyczne wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek 13 grudnia na Jasnej Górze. Z koncertem kolędowo- pastorałkowym wystąpi kapela „Golec uOrkiestra” wraz z zaproszonymi gośćmi. Jak powiedział Łukasz Golec to dla nich zaszczyt móc zaśpiewać w takim szczególnym miejscu nie tylko dla Polaków, ale wszystkich ludzi na świecie:  Koncert kolęd rozpocznie się o godz. 17.30 w jasnogórskiej bazylice. Zostanie on zarejestrowany przez telewizję Polsat i wyemitowany w Wigilię o godz. 18.00. I jeszcze informacja o biletach, wszystkie już zostały rozdane. Zainteresowanie było tak duże, że wejściówki rozeszły się w niespełna godzinę.

  Łukasz Golec do częstochowskiego Sanktuarium, jak wspomina przybywa często i nigdy nie zapomni pierwszego nawiedzenia Jasnej Góry w 1991 roku:

  „Golec uOrkiestra” istnieje już 15 lat, napisali oni ponad 120 piosenek. Wielokrotnie koncertowali dla Jana Pawła II. Jak zdradza Łukasz Golec chcą przygotować specjalny utwór na kanonizację papieża Polaka.

  - To dla dzieci wspaniała i owocna lekcja historii – powiedział ks. Marian Mogra, który przybył do Sanktuarium z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Toporowie k. Wielunia. Jak przyznał proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu najmłodsi o Jasnej Górze słyszeli już dużo z opowieści na lekcjach religii, a dzisiaj mogą to wszystko zobaczyć:  Chłodne i mroźne dni i noce sprawiają, że coraz więcej osób korzystających z Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego potrzebuje pomocy. Nie tylko żywności, ale także ciepłej odzieży – podkreślił o. Szymon Botul, opiekun punktu:  Stąd apel do ludzi dobrej woli, by wsparli punkt charytatywny. Potrzebne są zimowe buty, czapki, rękawiczki, swetry, kurtki, spodnie. Jednym słowem ciepłe ubrania, które można przynosić do punktu. O. Botul przyznał, że zima to najtrudniejszy czas dla najuboższych ludzi:    Dzięki pomocy Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego u ponad 150 rodzin, nie tylko z Częstochowy, każdego dnia na stole jest chleb. Dodatkowo w niektóre dni tygodnia oprócz pieczywa potrzebujący otrzymują także inne produkty żywnościowe, takie jak: kaszę, mleko, ryż czy makaron.

  Rocznie z pomocy korzysta około 700 rodzin, regularnie do Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego zgłasza się 350 osób.

  Jasnogórski Punkt Charytatywny, przy ul. Kordeckiego 2, czynny jest codziennie, oprócz niedziel i świąt, w godzinach od 8.00 do 12.00.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>