Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • „Śmierć jest całkowitą zagadką, dopóki się do niej człowiek nie zbliży” - to myśl przewodnia tegorocznej 18-ej Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych, która dziś rozpoczęła się na Jasnej Górze.

  Sesje plenarne oraz warsztaty, które zostały przewidziane w programie spotkania, dotyczą problemów fizykalnych pacjentów u kresu życia jak i zagadnień związanych z duszą człowieka, wyjaśnia Izabela Kaptacz, z komitetu organizacyjnego:  Wśród zagranicznych prelegentów konferencji znalazła się m.in. Nicoletta Mitrea, która podzieli się doświadczeniem organizacji zespołu opieki paliatywnej w Rumunii.

  Z kolei zaś prof. Krzysztof Bankiewicz z University of California w USA, przedstawi zagadnienia związane z zastosowaniem terapii genowej i nanocząsteczek w leczeniu nowotworów złośliwych mózgu:  „Ważnym aspektem dorocznej konferencji jest jej interdyscyplinarność. Bo poszczególne głosy specjalistów z zakresu udzielania jak najlepszej pomocy osobom chorym, cierpiącym i umierającym, pozwalają dostrzec pełnię prawdy o człowieku” – uważa ks. dr Tomasz Knop, kapelan częstochowskiego hospicjum:  Małgorzata Kołodziejska, pielęgniarka z 30-letnim stażem pracy, dodaje że niesienie pomocy medycznej osobom w hospicjach stacjonarnych czy domowych, jest lekcją na której człowiek uczy się codziennie służby i pokory:  Jasnogórska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych potrwa do niedzieli i stanowić będzie zarazem przygotowanie do Ogólnopolskiej Pielgrzymki Hospicjów.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>