Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • - Wspólnym mianownikiem dla wszystkich ludzi mediów jest prawda, a jej przekazywanie powinno być oczyszczone z egoizmu i kłamstwa – podkreślał na Jasnej Górze abp Wacław Depo. Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski wspólnie z dziennikarzami województwa śląskiego modlił się za tych, którzy pracują w radiu, telewizji, prasie i w sieci.

  Nawiązując do wyznaczonego przez papieża hasła 53. Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu: „Wszyscy tworzymy jedno. Od społeczności sieciowej do wspólnot ludzkich” abp Depo zauważył, że do wspólnoty nie doprowadzi nas bogactwo i różnorodność przekazów medialnych, ale spotkanie w dialogu człowieka z człowiekiem oparte na służbie i prawdzie:  W sytuacji obwiniania dziennikarzy za podziały w Polsce abp Depo podkreślił, że często stoją oni w dylemacie - stracić pracę czy mówić prawdę.  - Dziennikarz jest zawsze w biegu, ciągle szuka nowych tematów. To spotkanie pozwala się nam zatrzymać i zastanowić nad sensem naszej pracy – mówi Sylwia Wziątek, reporter TVP Katowice:  Modlitewne spotkanie przedstawicieli świata mediów archidiecezji częstochowskiej i województwa śląskiego odbywa się tradycyjnie w sobotę poprzedzającą liturgiczne wspomnienie patrona dziennikarzy św. Franciszka Salezego, przypadające 24 stycznia.  

  Na Jasnej Górze trwa dwudniowy zjazd Wspólnoty Błogosławionego Euzebiusza. - Jest to grupa ludzi chcących czerpać z bogactwa duchowości Zakony Paulinów – mówi opiekun wspólnoty o. Marek Nowacki:  Wspólnota bł. Euzebiusza powstała w 2011 roku. Należą do niej m. in. wierni paulińskich parafii oraz rodziny ojców i braci.  Rekolekcje Wspólnoty bł. Euzebiusza zostały zaplanowane w czasie, kiedy Paulini obchodzą jego święto. Przypada ono na dzień 20 stycznia, w rocznicę jego śmierci.
  Więcej informacji na stronie cbe.paulini.pl lub profilu "Wspólnota Błogosławionego Euzebiusza" na Facebooku.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>