Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Z doroczną modlitwą zawierzenia na Jasną Górę przybyli przedstawiciele Samorządu Powiatu Wołomińskiego. Jak powiedziała Katarzyna Pazio wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Wołominie i od 17 lat pracownik starostwa, wspólne oddanie wszystkich spraw Maryi jest bardzo ważne:
  Modlitwie samorządowców powiatu wołomińskiego tradycyjnie przewodniczył pochodzący z tamtych stron bp Marek Solarczyk. 
  Podczas Mszy św. celebrowanej w Kaplicy Matki Bożej przedstawiciele powiatu wołomińskiego dziękowali także za 100 lat nadania praw miejskich na mocy Dekretu Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego Wołominowi. 
  Praca jest dla człowieka a nie człowiek dla pracy - przypominają na Jasnej Górze duszpasterze Ludzi Pracy. W Sanktuarium kolejny dzień trwają ich kapłańskie rekolekcje. Posługa duszpasterzy Ludzi Pracy zrodziła się w trudnym czasie zmagań o wolność Polski. Wraz z ludźmi „Solidarności” księża przypominali, że najważniejszy jest człowiek, upominali się o godność i prawa pracowników. Dziś także towarzyszą pracodawcom i pracownikom upominając się o „ludzi sumienia”. 
  Ks. Stanisław Wójcik z diec. świdnickiej uważa, że największym wyzwaniem dla osób pracujących jest dziś „umiejętność dziękowania za pracę i wkładanie serca w to co robimy”. 
  Inny duszpasterz Ludzi Pracy, ks. Józef Dobosz z diec. tarnowskiej uważa, że najpilniejszym wyzwaniem w obszarze społecznym jest dziś „uzdrowienie atmosfery przez powrót do wartości”. 
  Doroczne jasnogórskie spotkanie duszpasterzy Ludzi Pracy odbywa się pod hasłem: „nie bój się, tylko wierz”. Jest okazją do wymiany doświadczeń kapelanów posługujących w różnych środowiskach robotniczych. Rekolekcje potrwają do jutra. 

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>